Tvořivé psaní - gymnázium online

Montessori se na tuto část vzdělávacích osnov zaměřila tak, že se „otevřely způsoby vyjadřování, které prostřednictvím cvičení a vnějších pomůcek napomohou obtížnému rozvoji osobnosti.Konkrétně navrhla, aby existovaly „všechny druhy uměleckých povolání otevřené svobodné volbě jak ohledně času, tak i povahy díla.“. Mezi taková povolání patří umělecká a jazyková schopnost a představivost; mohla by být zahrnuta hudba, drama, výtvarné umění, mediální umění, tanec, vyprávění příběhů, debaty a diskuse, veřejné projevy, ale i celá řada sportů.