Projekt Teen

Nechte své děti rozvíjet jejich talent v prostředí, které podporuje nejen vzdělání, ale i osobní růst.

V našem projektu Teen pro žáky 6. až 9. třídy se zaměřujeme na kombinaci akademického vzdělávání s Montessori metodou.

Tímto unikátním přístupem připravujeme žáky na studium na dalších stupních a zároveň u nich rozvíjíme předpoklady důležité pro život, jako jsou sebevědomí, sebedůvěra a sociální i emoční dovednosti.

Projekt je určen pro studenty, kteří se v budoucnu chystají na střední školy nebo učební obory s maturitou.

Jak projekt funguje?

V malých skupinkách 12 až 14 dětí společně pracujeme na různých projektech, které pomáhají dětem nejen v učení, ale také lépe vycházet s ostatními.

Díky programu Teen se vaše děti stanou součástí komunity, kde podporujeme vzájemný respekt, spolupráci a která vede k osobnímu růstu.

Pro koho je projekt určen:

Přijímáme děti od 6. třídy, ale i starší, pokud se aktivně zapojí do naší školní komunity. Ta se vytváří od 6. ročníku.

Jak podporujeme talent vašeho dítěte

• Aklimatizační období pro nové žáky, zaměřené na plynulý přechod do nového vzdělávacího prostředí. Během 1. pololetí podporují učitelé žáky v objevování jejich nadání, jeho rozvíjení a také je učí, jak si hledat povolání, které je bude bavit a naplňovat.
  • Široká škála Montessori aktivit, včetně projektů zaměřených na zemědělství, komunitní život a vzdělávací samosprávu (projekt školní farmy, komunitního kurníku, pěstování rostlin, školního vaření a Erasmus).
  • Intenzivní příprava na střední školy včetně přípravy na přijímací zkoušky. Aby studenti uspěli po maturitě na jakémkoliv typu školy, dodržujeme na naší škole české vzdělávací osnovy, které  kombinujeme s Montessori principy.

Přechod na střední školu

Jakmile naši studenti dosáhnou 9. třídy, připravujeme je na další velký krok – přechod na střední školu.

V 9. třídě se prostředí a přístup ke vzdělávání mění, abychom podpořili samostatnost a zodpovědnost žáků. Studenti se intenzivně připravují na přijímací zkoušky na střední školy a po jejich absolvování se vrací zpět k Montessori aktivitám.

Naši absolventi

Díky naší unikátní metodě, kombinující akademické vzdělávání s Montessori principy, a podpoře našich učitelů jsou naši studenti úspěšní v přijímacích řízeních na vysněné školy a pokračují ve studiu na gymnáziích nebo učebních oborech s maturitou.

Záleží nám na tom, aby naši studenti neopouštěli školu jen s vysvědčením plným jedniček, ale aby byli také sebevědomí, zodpovědní a empatičtí. Chceme, aby znali své silné stránky a zároveň věděli, na čem ještě mohou zapracovat.

Zjistěte, jak můžeme společně podpořit rozvoj vašich dětí v prostředí, které podporuje jejich jedinečné schopnosti.

Pro více informací o projektu Teen, přihláškách nebo domluvení osobního setkání a prohlídky školy nás kontaktujte.

Možnost přihlášení na Den otevřených dveří zde.

Podmínky přijetí:

Ůčast na Dnech otevřených dveří či individuální setkání s žákem a rodiči.

Jednoduchý test z matematiky a českého jazyka.